Malowanie

Hydromechanika posiada wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników w obszarze malowania epoksydowego. Dodatkowo specjalizujemy się malowaniem według normy NORSOK M-501 System 7. Najbardziej popularne powłoki wśród naszych klientów to Sigma Phenguard 930 i 935 firmy Sigma lub Marathon firmy Jotun.

Zalety powłoki epoksydowej to między innymi:

 1. Wybitna przyczepność do stali
 2. Ponadprzeciętna ochrona przed rdzą i utlenianiem spowodowaną wodą morską i powierzem
 3. Zero skurczania się farby przez zmiany temperatur
 4. Dobre właściwości izolacyjne
 5. Wysoka zawartość cząsteczek stałych
 6. Dobra odporność na uderzenia i tarcieFluoropolimerowe powłoki

Hydromechanika posiada osobną linie produkcyjną by zagwarantować najwyższej jakości powłokę antyadhezyjną, z niskim współczynnikiem tarcia i odporną na korozje. Korzystamy głównie z fuloropolimerów takich jak Xylan i Molykote.

Unikalne właściwości tego typu powłoki ochronnej są pożądane w wielu branżach: maszynowa, chemiczna, rolno-spożywcza i wiele innych. Morska woda, chemikalia i inne trudne warunki pracy nie stanowią problemu dla tej powłoki. Powłoka poprawia warunki pracy każdych elementów przesuwnych oraz elementów gwintowanych.

Nakładamy tą powłokę w profesjonalnej lakierni, posiadającej trzy piece grzewcze z elektronicznymi systemami które monitorują i zapisują temperatury w trakcie procesu. Mamy w posiadaniu odpowiednie zestawy narzędzi do mierzenia grubości warstw oraz kontrolowania przyczepności wykonanej w ten sposób powłoki.
Fosforowanie

Jedna z naszych linii produkcyjnych posiada nowoczesny, elektroniczny kontroler pozwalający na fosforowanie za pomocą cynku i manganu, co wytwarza ochronną warstwę antykorozyjną. Przy okazji ta warstwa jest świetnym podkładem do innych powłok i farb.

Podczas procesu używamy najwyższej jakości produktów Chemetall, jednego z liderów w branży powłok ochronnych. Mamy pełną kontrolę nad procesem. Posiadamy wszystkie potrzebne narzędzia, maszyny, wskaźniki, mierniki i inne sprzęty potrzebne do wykonania zadania. Jesteśmy w stanie sprostać najostrzejszym wymaganiom i regulacjom by wyprodukować produkt jakiego potrzebujesz za pomocą niezwykle precyzyjnych narzędzi laboratoryjnych.
Piaskowanie

Nasza jednostka produkcyjna jest zaopatrzona w nowoczesne kabiny do piaskowania by czyścić nawet najbardziej zaawansowane kształty bezproblemowo. Używamy granulatów okrągłych i w nieregularnych kształtach w każdym możliwym poziomie rozdrobnienia, przykładowo:

 1. Szklane kulki
 2. Szlaka miedziany
 3. Śrut
 4. Tlenek glinu

Regularnie kalibrujemy nasz sprzęt by móc dokładnie kontrolować powierzchnię przed i po czyszczeniu czy piaskowaniu. Dzięki temu jesteśmy w stanie spełnić najbardziej ścisłe wymagania dotyczące przygotowania powierzchni, nawet te od NORSOK czy ISO. Używamy do tego między innymi:

 1. Narzędzi określających czystość danej powierzchni
 2. Narzędzi do wykrycia zanieczyszczeń na poziomie jonowym (Bresle Set)
 3. Przyrządy do ustalenia ilości pyłu powierzchniowego
 4. Elektroniczny tester gładkości i szorstkości, różne zestawy do potwierdzenia wyników
 5. Przyrządy monitorujące warunki atmosferyczne podczas procesu piaskowania
 6. Narzędzia do sprawdzania twardości powierzchni w każdej możliwej skali (HLD, HB, HRB, HRC, HV)

Więcej na temat naszych możliwości można przeczytać tutaj: Możliwości malowania