Frezowanie

Nasza firma posiada nowoczesne maszyny CNC wykorzystywane do frezowanie w klasie IT6 oraz IT7. W naszym portfolio znajduje się maszyny pracujące na 3 i 4 osiach. Frezarki czteroosiowe występują w dwóch konfiguracjach:

  1. W układzie pionowym z sterowanym stołem obrotowym.
  2. Centra poziome z obrotem.

To pozwala na pełny zakres ruchów i tworzenie bardzo zaawansowanych kształtów oraz części pryzmatycznych. Nawet z obróbką wielostronną o dużej ilości frezowania kieszeniowego i wiercenia otworów.

Posiadamy także stanowisko do obróbki 5-osiowej z stołem obrotowo-uchylnym pozwalającym na nieskończone możliwości frezowania i tworzenia praktycznie każdego kształtu.

W przypadku ogromnych części używamy wytaczarki CNC ze stołem obrotowym. Mamy też bramowe centrum obróbki z możliwością frezowania 5 stron dwoma głowicami. Jedna z nich to stacja do wiercenia i frezowania w 3 osiach. Druga to indeksowana głowica obrotowo-uchylna do obróbki wielokątnej.

Dzięki naszym inwestycjom w znanych producentów takich jak FADAL, QUASER, DMU, MATSUURA, MORI, SEIKI czy OKUMA, które zapewniają wysoką sztywność części podczas obróbki, jesteśmy w stanie spełnić wszelkie oczekiwania, nawet przy najtwardszych materiałach dostępnych na światowym rynku i nadal zapewniając jakość, wszelkie tolerancje i zadbać o wykończenie powierchni.


Toczenie

Hydromechanika posiada nowoczesne maszyny CNC do obróbki metali w klasie IT6 oraz IT7.

Posiadamy tokarki 2-osiowe do obróbki części i detali obrotowych, jak również tokarki 3-osiowe z napędzanymi narzędziami umożliwiające wykonanie operacji wiercenia osiowego i poprzecznego. Umożliwiamy także frezowanie kształtowego od czoła. Mamy także centra tokarsko-frezarskie 4-osiowe w układzie C-Y pozwalające na wykonanie pełnego frezowanie 4-osiowego. To umożliwia tworzenie zaawansowanych fizycznie i geometrycznie elementów jak krzywki, śruby z zmiennym skokiem, wirniki i części pryzmatyczne z obróbką wielostronną.

Posiadamy na wyposażeniu także tokarki CNC typu tarcza, ciężkie tokarki CNC wraz z narzędziami napędzanymi oraz tokarki karuzelowe do toczenia ciężkich elementów obrotowych.

Dzięki inwestycji w znanych producentów takich jak Glidemeister, Mori, Seiki czy Doosan Infracore mamy pewność o wysokiej sztywności podczas obróbki. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić produkt spełniający najściślejsze normy, tolerancje i zapewnić wykończenie powierzchni według życzenia.